اوبر برای بسته های بین المللی

بارچی پارسل چه جوری کار میکنه؟

 • فرستنده

  یک پروفایل با عنوان ارسال کننده ایجاد کن.

  حساب کاربری خود را با شماره تلفن خود ایجاد کن.

  یک پروفابل با عنوان بسته ارسالی ایجاد کن.

  دکمه + را در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی خود بزنید تا یک بسته جدید ایجاد کنید. مشخصات بسته و مشخصات روش پرداخت را وارد کرده و ذخیره کنید.

  توافق, پرداخت & ارسال

  هنگامی که مشخصات بسته خود را ثبت کردید و یک سفر مناسب برای خودتون پیدا کرید, هزینه توافق شده بین ارسال کننده و مسافر؛ پس از پرداخت؛ در حساب کاربری شما شارژ خواهد شد. (برای تفکیک کامل هزینه ها , بخش سوالات متداول را ببینید). پس از تایید پرداخت , دسترسی شما برای ارتباط با شخص حمل کننده بسته فعال خواهد شد.

  انتظار برای تحویل

  بسته های شما با ضمانت بارچی تحویل داده می شود. می توانید وضعیت تحویل خود را در پورتال بررسی و پیگیری کنید.

  بسته های شما با ضمانت بارچی تحویل داده می شود. می توانید وضعیت تحویل خود را در پورتال بررسی و پیگیری کنید.

  گیرنده یا سفیر بارچی در مقصد ملاقات می کند (یا بارچی این کالا را در داخل کشور مقصد به محض ورود حمل می کند).

 • سفیر بارچی

  یک پروفایل به عنوان سفیر بارچی ایجاد کنید.

  حساب کاربری خود را با شماره تلفن خود ایجاد کن.

  پرواز در راه خود را فهرست کنید

  دکمه "تبدیل شدن به سفیر بارچی" را در صفحه پروازها بزنید تا درخواست خود را برای مدیران ما ارسال کنید. جزییات کامل پرواز در راه خودتو در فرم اطلاعات پرواز وارد کن. (هنگامی که پرواز خود را ثبت کردید؛ یکی از اعضای تیم ما با شما تماس خواهد گرفت)

  توافق و دریافت بسته

  هنگامی که شما جهت حمل بسته با ارسال کننده به توافق رسیدید, ارسال کننده بسته ارسالی را به نشانی شما می فرستد یا در فرودگاه با شما ملاقات می کند تا بسته را تحویل دهد.

  تحویل و پرداخت

  به محض ورود به مقصد بسته را در فرودگاه یا محل از پیش تعیین شده تحویل دهید. ظرف 24 ساعت پس از اتمام تحویل حساب کاربری شما به مبلغ توافق شده شارژ خواهد شد.

سوال دارید؟

 • عمومی

  1. بارچی پارسل چی هست؟

  بارچی یک بازار بین المللی تحویل بسته است. ما ارسال کنندگان و مسافران بسته را یکجا دور هم جمع می کنیم تا گزینه تحویل مقرون به صرفه تری را برای ارسال کنندگان فراهم کنیم در حالی که کمک میکنیم هزینه های پرواز برای مسافران کاهش پیدا کنه.

  2. بارچی پارسل چجوری کار میکنه؟

  سفیر بارچی (مسافر) اطلاعات پرواز در راه خود را و فرستنده بسته اطلاعات بسته خود را که شامل مقصد، مکان تحویل، اطلاعات گیرنده به همراه برخی جزئیات در مورد بسته لیست می کنند. سپس طرفین پس از توافق در مورد هزینه خدمات مورد انتظار می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، چت کنند و در مورد تحویل توافق کنند.

  3. آیا استقاده از بارچی پارسل امن است.

  استفاده از بارچی پارسل امن است زیرا ما یک سیستم پرداخت امن هزینه های حمل را فراهم می کنیم. اگر شما یک ارسال کننده هستید, پرداخت شما به سفیر بارچی تا زمانی که شما دریافت و تایید سفارش خود را اعلام نکنید انجام نخواهد شد. اگر سفیر بارچی پارسل هستید حق کارمزد شما ظرف 24 ساعت پس از اتمام تحویل به حساب شما واریزخواهد شد.

  4. موارد مربوط به گمرگ چطوری هندل میشه؟

  اقلام حمل شده باید با مقررات گمرکی کشورهای مبدا و مقصد مطابقت داشته باشه. اگر سفیر بارچی هزینه های گمرکی را در مبدا یا مقصد پرداخت کنه, ارسال کننده با دریافت اسناد پرداخت موظفه اقلام اعلام و تایید شده را قبل از دریافت مرسوله؛ پرداخت کنه. ارسال کننده مسئولیت موارد گمرکی احتمالی بسته ارسالی را به عهده داره. بارچی هیچ مسئولیتی برای موارد گمرکی و ترخیص کالا نداره.

  5. امور دریافت و پرداخت چجوری انجام میشه؟

  بارچی به عنوان ضامن بین طرفین عمل می کنه. ارسال کننده بسته یا کالا پس از توافق با سفیر بارچی در مورد هزینه حمل و هزینه های مربوطه؛ میلغ توافق شده رو به حساب بارچی پارسل واریز میکنه. این مبلغ به عنوان اعتبار در حساب کاربری ارسال کننده شارژ میشه و تا تایید دریافت مرسوله توسط ارسال کننده به حساب سفیر بارچی واریز نخواهد شد.

 • ارسال کننده

  1. چه چیزایی رو میشه با بارچی پارسل میشه ارسال کرد؟

  هر کالایی که طبق مقررات حمل و نقل داخلی و بین المللی و گمرک مجاز باشد و در چمدان کابین (Carry-on) یا چمدان چک این(Check In) جا شود می تواند از طریق بارچی پارسل حمل شود

  2. چه کالا و بسته هایی برای ارسال ممنوعه؟

  لطفا برای دسترسی به لیست کامل اقلام ممنوعه حتما به وب سایت گمرک کشورمبدا و مقصد مراجعه کن. برای اطلاعات بیشتر در مورد اقلام ممنوع, اینجا را ببین: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/all

  3. اگر بسته من تحویل داده نشه چی کار باید بکنم؟

  در صورتی که بسته به دلیل عدم تکمیل تحویل توسط سفیر بارچی تحویل داده نشود؛ ارسال کننده میتواند قبل از توافق در مورد ارسال بسته گزینه ای برای خرید پوشش بیمه اضافی را درخواست کنه. لطفا توجه داشته باشید که ما قادر به پوشش بالاتر از ارزش اسمی کالا نیستیم.

  4. چگونه می تونم بستم رو برای سفیر بارچی پارسل ارسال کنم؟

  بارچی پارسل روش دریافت ترجیحی بسته یا کالا رو که توسط سفیر بارچی اعلام شده رو به همراه جزییات پرواز به اطلاع ارسال کننده می رسونه. گزینه های ملاقات کردن در فرودگاه مبدا, ارسال توسط پست داخلی به سفیر بارچی قبل از تاریخ پرواز, و یا (ملاقات در یک مکان مورد توافق طرفین). پس از توافق در مورد هزینه های مربوطه و پرداخت آن به حساب بارچی پارسل اطلاعات تماس طرفین جهت هماهنگی بیشتر در اختیار ارسال کننده و سفیر بارچی قرار خواهد گرفت.

  5. اگر سفیر بارچی پارسل تصمیم بگیره بسته یا کالا رو حمل نکنه؟

  سفیر بارچی (مسافر) حق دارد هر بسته ای را قبل از دریافت رد کنه. پس از دریافت, اگر محتوای بسته غیر از توافق باشه و یا سفیر بارچی پارسل احساس نا امن بودن کنه میتونه کالا یا بسته رو قبول نکنه. لطفا توجه داشته باشید که اگر ابعاد بسته و یا وزن آن متفاوت با بسته یا کالای مورد توافق باشد, بارچی برای جبران هزینه های سفیر بارچی پارسل به ازای هر پوند ۱۰ دلار آمریکا ارسال کننده را شارژ خواهد کرد. (20 دلار به ازای هر کیلوگرم)

  6. بارچی پارسل چجوری هزینه حمل بسته توسط سفیر بارچی رو محاسبه میکنه؟

  بارچی هیچ هزینه تحویل از پیش تعیین شده و استاندارد برای هر کالایی به صورت جداگانه نداره. مثل بقیه بازارها, استانداردهای بازار توسط کاربران در بارچی پارسل تعیین خواهد شد. (عرضه و تقاضا)

  7. دریافت کننده در مقصد چجوری می تونه محموله را در مقصد از سفیر بارچی دریافت کنه؟

  ارسال کننده این گزینه را دارد که روش تحویل مورد نظر خود را در مبدا و مقصد انتخاب کنه. گزینه های ملاقات در فرودگاه مبدا و مقصد, حمل و نقل داخلی حهت ارسال به سفیر بارچی, و یا (دیدار در یک محل با توافق طرفین).

  8. هزینه حمل بستم رو چجوری میتونم پرداخت کنم؟

  ارسال کننده پس از توافق با سفیر بارچی مبلغ مربوطه را به حساب معرفی شده از طریق بارچی پارسل واریز میکنه و بدین ترتیب حساب کاربری خودش رو شارژ میکنه. پرداخت به سفیر بارچی تا دریافت تایید رسید کالا توسط ارسال کننده به حساب سفیر بارچی انجام نخواهد شد. لطفا توجه داشته باشید که در حال حاضر؛ فرایند پرداخت ها به صورت دستی (اطلاعات کارت بانکی یا شبا) در ایران و یا ولت رمز ارز و PayPal برای واریز مستقیم به حساب بارچی و سفیر بارچی انجام می شه.

 • سفیر بارچی پارسل

  1. با عنوان سفیر بارچی بسته یا کالا رو چجوری از ارسال کننده دریافت میکنم؟

  سفیر بارچی پارسل این گزینه را دارد که روش مورد نظر خود را برای دریافت بسته یا کالا عنوان کنه. گزینه های ملاقات در فرودگاه مبدا, حمل و نقل داخلی (به نشانی سفیر), و یا (دیدار در یک محل مورد توافق طرفین).

  2. چه کالاها یا بسته هایی برای حمل ممنوعه؟

  لطفا به وب سایت شرکت هواپیمایی خود برو و لیست کامل از موارد ممنوع به کشور مقصد را چک کن. برای اطلاعات عمومی در مورد اقلام ممنوع, اینجا را ببین: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/all

  3. چگونه بفهمم بسته ای که حمل می کنم حاوی کالای ممنوعه نیست؟

  بارچی به شدت مخالف فعالیت های غیرقانونی و انتقال اقلام غیرقانونی هست. در اینجا لیست کلی از موارد ممنوعه آمده است: https://www.tsa.gov/travel/security-screening/whatcanibring/all برای لیست کامل اقلام ممنوعه حمل در مرزهای کشور مقصد، لطفاً به وب سایت گمرک کشور مقصد خود مراجعه کنید. به عنوان سفیر بارچی، میتونی هر بسته ای که برای شما ارسال میشود را باز کنید (به جز اینکه مستقیماً از سازنده به آدرس خانه انتخاب کننده ارسال شده و مهر و موم شده است. مثلا یه آیفون مستقیما از فروشنده معتبر اپل ارسال شده باشه. ) و محتوای بسته را بررسی کنید. شما حق دارید هر بسته ای را که در مورد آن احساس ناراحتی می کنید رد کنید.

  4. چگونه بسته را به گیرنده تحویل خواهم داد؟

  حمل کننده می‌تواند روش تحویل ترجیحی فرستنده را در جزئیات بسته ببیند. گزینه‌های معمول در بارچی ملاقات فرودگاهی، ارسال داخلی به گیرنده، سایر موارد (دیدار در مکانی پس از ورود).

  5. اگر فرستنده یا گیرنده طبق توافق در فرودگاه مرا ملاقات نکند چه اتفاقی می افتد؟

  در صورت عدم نمایش فرستنده یا عدم ارسال کالا، مبلغ 20 دلار از فرستنده دریافت می شود و این مبلغ به Picker پرداخت می شود. اگر عدم نمایش در مقصد رسیدن توسط گیرنده اتفاق بیفتد، Picker کالا را نگه می دارد تا آن را به آدرس ارائه شده ارسال کند. هزینه حمل ونقل داخلی توسط فرستنده جبران می شود.

  6. چگونه حق الزحمه مورد توافق رو دریافت کنم؟

  سفیر بارچی حق الزحمه مورد توافق رو ظرف 24 ساعت پس از اتمام تحویل دریافت می کند. پرداخت ها به صورت واریز مستقیم به شماره حساب در قسمت صورتحساب و درآمد بارچی انجام می شود. لطفاً توجه کنید که در حال حاضر، پرداخت ها به صورت دستی و با اشتراک گذاری اطلاعات بانکی برای واریز مستقیم با بارچی انجام می شود.

  7. در هر سفر چقدر می تونم درآمد داشته باشم؟

  هیچ حداقل یا حداکثر از پیش تعیین شده ای وجود نداره که یک سفیر بارچی بتونه در هر سفر کسب کنه. مبلغ به دست آمده بستگی به اقلام حمل شده، مقصد و مقادیر پاداش ارائه شده توسط فرستنده دارد.

© 2023 BarChi, All rights reserved.